Żywotność dysku twardego a bezpieczeństwo danych

Dla wielu osób zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanym na dysku twardym danym jest kwestią priorytetową. Bezpieczeństwo zależy od wielu czynników m.in. stanu technicznego dysku twardego. Dzięki dbaniu o przedłużenie żywotności dysku twardego redukowane jest ryzyko wystąpienia awarii a co za tym idzie utraty zgromadzonych danych.

Dowiedz się więcej

7 sposobów na oczyszczenie zabrudzonej klawiatury

Bardzo często skupiamy się na utrzymaniu w czystości wnętrza obudowy komputera, natomiast pozostałe elementy wyposażenia czyszczone są wyłącznie od czasu do czasu – zazwyczaj w sposób mało dokładny, przez co w ich wnętrzu powstaje prawdziwe siedlisko bakterii. Wiele osób przy komputerze spożywa posiłki, a resztki pokarmu najczęściej dostają się do klawiatury. Oczywiście sprzęt brudzi się nie tylko od jedzenia i nawet ograniczenie spożywania posiłków przy komputerze tylko w niewielkim stopniu przyczyni się do mniejszego powstawania zabrudzeń. Wiele bakterii jest po prostu przenoszonych na dłoniach.

Dowiedz się więcej

monitor do gier

Na co zwrócić uwagę wybierając monitor do pracy?

O ile wyposażając stanowisko do pracy dużo uwagi poświęca się wyborowi wydajnego i mocnego komputera, tak zakup monitora często traktowany jest po macoszemu, jako kolejnego elementu wyposażenia. Należy dodać, że na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, a przy wyborze monitora należy zwrócić uwagę na naprawdę mnóstwo szczegółów.

Dowiedz się więcej

Uporządkowanie kabli wewnątrz obudowy komputera

Nie wiesz, jak uporządkować kable wewnątrz obudowy? Poznaj nasze sposoby na rozwiązanie tego problemu. Choć aranżacja okablowania w komputerze wykonana jest przede wszystkim ze względów estetycznych, tak spotkać się można z poglądami, że nieuporządkowane kable w obudowie mogą przyczynić się do zwiększenia temperatury podzespołów oraz nagromadzenia kurzu. Dla użytkowników komputerów postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, jak…

Dowiedz się więcej