JESTEŚ TUTAJ: STRONA GŁÓWNA  /  SKŁADANIE KOMPUTERÓW  /  Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Komputer do gier powinien być wyposażony w wydajne podzespoły. Gry tworzone są na najwyższym poziomie. Każdy detal dopracowany do perfekcji, rzeczywistość odwzorowana. Niestety na urządzeniu średniej klasy szczegóły są mało widoczne, a gra nie działa płynnie. W takim przypadku rozwiązanie jest tylko jedno – zakup komputera do grania, który będzie w pełni dostosowany do potrzeb użytkownika. Znalezienie odpowiedniego sprzętu nie jest jednak zadaniem prostym. Przede wszystkim dlatego, że dostępne komputery stacjonarne lub laptopy często nie są wyposażone w wymagane komponenty. Najlepszym wyjściem jest złożenie komputera do gier oraz dopasowanie potrzebnych akcesoriów – dzięki temu stworzony zostanie zestaw o najwyższej jakości, z uwzględnieniem wymagań gracza.

Komputer gamingowy dopasowany do potrzeb

W jakie elementy powinien być wyposażony komputer gamingowy? Przede wszystkim są to:

 • mocny procesor,
 • odpowiednia płyta główna,
 • duża ilość pamięci RAM,
 • mocna karta graficzna oraz dźwiękowa,
 • dopasowana obudowa,
 • wydajne chłodzenie,
 • mocny zasilacz.

Komputer dla gracza to jednostka wyposażona w wydajne i szybkie podzespoły, które umożliwią płynne odtworzenie gry, świetnej jakości grafikę i dźwięk.

Podstawowa i najważniejsza część każdego komputera to procesor. Jego zadaniem jest wykonywanie operacji, przesyłanie informacji i współdziałanie z innymi podzespołami. Do największych producentów procesorów należą Intel oraz AMD.

Gracze najczęściej rozważają zakup komputera do gier i5 lub komputera do gier i7, które są wyposażone odpowiednio w procesor Core i5 lub Core i7. Oba komponenty różnią się przede wszystkim wydajnością oraz ceną. Pierwszy z nich to tańsze rozwiązanie. Procesor jest mniej wydajny od Core i7, ale w zupełności wystarcza do odtworzenia najnowszych gier. Natomiast Core i7 to jedne z najmocniejszych procesorów, stosunkowo drogie, zalecane dla profesjonalistów.

W sklepach dostępne są gotowe komputery stacjonarne dla graczy. Jest to rozwiązanie idealne dla tych, którzy nie potrafią sami złożyć komputera, dobrać odpowiednich podzespołów. Natomiast osoby interesujące się tematyką komputerów gamingowych oraz najnowszych rozwiązań technologicznych powinny zastanowić się nad złożeniem komputera do gier, oraz skonfigurowaniem komponentów w taki sposób, aby powstał zestaw dostosowany do potrzeb użytkownika.

Komputer stacjonarny dla gracza czy laptop?

Taki dylemat często mają osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wirtualnym światem gier. Wytrawni gracze raczej skłaniają się ku zakupowi komputera stacjonarnego do gier, choć oba rozwiązania mają swoje zalety.

Z pewnością dużym atutem laptopów jest ich mobilność. Niektóre modele wyposażone są w na tyle mocne podzespoły, że bez żadnych problemów można odtwarzać na nich najnowsze gry. Natomiast komputery stacjonarne gamingowe odróżniają się od innych jednostek skonfigurowanymi komponentami pod wymagania graczy, które w razie potrzeby można rozbudować. Z pewnością to właśnie ta cecha ma istotne znaczenie. Przede wszystkim, dlatego że każdy kolejny rok oraz nowe wydania gier oznaczają większe wymagania sprzętowe. Istotna jest również możliwość zakupienia wysokiej jakości monitora.

Narzędzia komputerowe dla gracza

Odpowiedni komputer do grania to bilet wstępu do wirtualnego świata, ale zestaw komputerowy dla gracza to także akcesoria, które zapewniają komfort podczas rozgrywek oraz pozwalają cieszyć się wirtualną przygodą:

 • wysokiej jakości duży monitor,
 • wygodna mysz i klawiatura,
 • odpowiednie słuchawki.

Czym wyróżniają się nasze komputery dla graczy?

Jesteśmy zespołem specjalistów, dla których komputery to pasja. Nie produkujemy „masowo” urządzeń. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Najpierw definiujemy wymagania, a następnie wybieramy najkorzystniejsze, zarówno pod względem jakościowym, jak i cenowym, rozwiązania. Każdy stworzony przez nas komputer ze środowiskiem systemowym (Windows) testujemy. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko awarii wynikające z istnienia ewentualnej wady fabrycznej.

5 razy ZA dla naszych komputerów:

 • wydajność,
 • uwzględnienie indywidualnych wymagań,
 • wykonanie z najwyższej jakości części,
 • niezawodność (przed przekazaniem urządzenia przeprowadzamy testy wydajnościowe i jakościowe),
 • niepowtarzalność.

Osoby zainteresowane zakupem gotowego komputera dla gracza  lub złożeniem komputera do gier zapraszamy do konsultacji ze specjalistą w naszej siedzibie w Warszawie – mailowo lub telefonicznie.

POTRZEBNY NOWY KOMPUTER?

Wybierz ofertę Siligan i stwórz komputer idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań. Skorzystaj z naszego formularza, który pomoże nam określić specyfikację Twojego nowego sprzętu.

Wykwalifikowani
specjaliści

Szybkie terminy
realizacji

Atrakcyjne ceny
i rabaty

Gwarancja
na sprzęt

INTERESUJE CIĘ NASZA OFERTA?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Jeśli interesuje Cie oferta naszej firmy, jesteś w trakcie kupna komputera do domu lub firmy, zadzwoń i umów się z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Telefon Siligan22 212 89 00

Mail Siligansklep@siligan.pl

Zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin sklepu Siligan.pl (obowiązkowe).

Administratorem Państwa danych osobowych jest SILIGAN sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Ruchliwa 22, 02-182 Warszawa.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdą Państwo na stronie Polityka Prywatności.