komputer na zamówienie do pracy

Wykonujesz zawód, który wymaga spędzania kilku, a czasami nawet kilkunastu godzin przy komputerze? Bardzo istotne jest, aby zadbać o wyposażenie stanowiska pracy. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego sprzętu komputerowego. Na rynku pojawiają się również ciekawe gadżety, które z pewnością przydadzą się podczas długiej i monotonnej pracy na komputerze.

Wydajny sprzęt, dopasowany do indywidualnych potrzeb

Trudno pracować, jeśli komputer zacina się lub jest przestarzały i nie obsługuje najnowszego oprogramowania. Rozwiązanie jest tylko jedno – należy zastanowić się nad zakupem nowego sprzętu. Jaki powinien być? Nie da się zaprzeczyć, że profesjonaliści często mają z góry określone wymagania co do sprzętu. Odpowiednia moc, wydajność a także niezawodność to najważniejsze cechy komputera do pracy. Szczególnie ważna jest ostatnia z wymienionych cech – w przypadku awarii sprzętu, najczęściej dochodzi także do utraty danych. Choć na rynku dostępne są gotowe zestawy komputerowe o różnej wydajności, tak wyłącznie komputer na zamówienie można zdefiniować jako  zestaw dostosowany do potrzeb użytkownika.

Akcesoria komputerowe

Akcesoria stanowią dopełnienie odpowiednio dobranego sprzętu. Umożliwiają komfortową pracę przez wiele godzin. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu akcesoriów? Jaki jest niezbędnik profesjonalisty? Poniżej przygotowaliśmy krótką listę kilku ważnych akcesoriów.

  1. Monitor: poza doborem monitora istotne jest także odpowiednie ustawienie go. Do wielogodzinnej pracy polecane są monitory typu LCD, ponieważ mniej obciążają wzrok. Monitor należy ustawić w odległości od 40 cm do 70 cm, a górna krawędź powinna znajdować się kilka centymetrów wyżej od linii oczu.
  2. Biurko oraz krzesło: biurko jest odpowiednie, jeśli blat znajduje się na wysokości łokci. Natomiast krzesło powinno być tak ustawione, aby kolana znajdowały się pod kątem prostym, a stopy opierały na podłodze. Należy wyregulować siedzisko krzesła w sposób umożliwiający podparcie kręgosłupa na odcinku lędźwiowym.
  3. Klawiatura, myszka: dużym błędem jest wybieranie myszki tylko ze względu na funkcje oraz wygląd np. ciekawe grafiki. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze myszki? Przede wszystkim na odpowiedni rozmiar. Ważna jest także podkładka pod mysz. Przy wielogodzinnej pracy fantastycznie sprawdzi się podkładka ze wsparciem na nadgarstek. Komfortową pracę zapewni również odpowiednia klawiatura. Warto zwrócić uwagę na układ klawiszy, dodatkową klawiaturę numeryczną, stopki antypoślizgowe, podpórki pod nadgarstki, podświetlenie klawiszy.

Komfort to zdrowie!

Spędzając codziennie kilka godzin przed komputerem warto zadbać o odpowiednie elementy wyposażenia, dzięki czemu praca będzie komfortowa. Nie da się zaprzeczyć, że źle dobrane krzesło, brak profesjonalnych akcesoriów, niedogodne warunki pracy wpływają niekorzystnie na samopoczucie, są także przyczyną spotęgowania zmęczenia. Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię – w nieodpowiednich warunkach praca jest po prostu mniej efektywna.