Nowinki ze swiata technologii

Poznaj naszą listę ciekawych, funkcjonalnych i przydatnych podczas pracy z komputerem akcesoriów.

Nie da się zaprzeczyć, że nowoczesna technologia bardzo dynamicznie się rozwija, a producenci prezentują coraz śmielsze, a także ciekawsze i bardziej funkcjonalne urządzenia, akcesoria, często wyróżniające się niebanalnym designem. Z myślą o naszych czytelnikach przygotowaliśmy krótką listę nowinek.

  1. Corsair K83 Wireless – to bezprzewodowa klawiatura ze zintegrowanym touchpadem, wyróżniająca się na tle konkurencji nie tylko funkcjonalnością oraz ergonomią, ale także uniwersalnością. To model kompatybilny z komputerami, telewizorami oraz urządzeniami mobilnymi.
  2. Fotel gamingowy od CoolerMaster – Caliber R1 jest ciekawą propozycją. Krótka charakterystyka: solidna konstrukcja, wykończenie skórą ekologiczną, nowoczesny design, utrzymany w czarno-fioletowej kolorystyce, regulacja wysokości siedziska, podłokietników, odchylenia oparcia, poduszka pod kark oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa.
  3. Myszki gamingowe Zowie Divina – ergonomiczna konstrukcja oraz wysoka precyzja, dzięki sensorowi optycznemu Pixart PMW3360, umożliwiającemu pracę z czułością od 400 do 3200 DPI. Producent oferuje myszki przewodowe dla osób praworęcznych, o różnych rozmiarach i kształtach, w dwóch wersjach kolorystycznych – pastelowym odcieniu koloru różowego lub niebieskiego.
  4. Nowe karty graficzne od Intel – na razie producent zaprezentował wyłącznie grafiki koncepcyjne nowych kart, a do premiery pozostało jeszcze wiele czasu. Mimo to propozycja budzi duże zainteresowanie – kompaktowa budowa, ciekawy design.
  5. Propozycje monitorów od Acera i Asusa – 49’’, zakrzywiona matryca 32:9, szerokie kąty widzenia oraz dobre odwzorowanie barw – to z pewnością ciekawa oferta, szczególnie dla graczy.
  6. Obudowa SilentiumPC Armis AR7X TG RGB – czyli ciekawy i efektowny design oraz funkcjonalność w niewygórowanej cenie.
  7. Szklana klawiatura od Apple – na razie producent zarejestrował wniosek patentowy. Konstrukcja klawiatury ma składać się z kilku warstw szkła, z czego ostatnia będzie specjalnie wyprofilowana. Technologia ma na celu uniknięcie problemów pojawiających się w klasycznych klawiaturach oraz „odchudzić” sprzęt.
  8. Kontroler SteelSeries Stratus Duo – wyglądem nieznacznie różni się od padów do konsoli, ma podobny układ klawiszy oraz rozmiar. Co ważne jest kompatybilny z platformą Steam, łączy się przez 2,4 GHz oraz Bluetooth. Możliwe jest korzystanie z kontrolera przez 20 godzin pomiędzy ładowaniami.
  9. Karta graficzna bez chłodzenia – Model iGame GeForce RTX 2080 Ti Advanced Vulcan. Choć propozycja ta od Colorful obecnie jest dedykowana głównie na rynek azjatycki, tak z pewnością to niezwykle ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy na przykład zamierzają zamontować blok wodny.

Zestaw komputerowy dla gracza, grafika, czy programisty to nie tylko wydajny komputer, ale również funkcjonalne akcesoria, niezbędne podczas wielogodzinnego korzystania z komputera.