JESTEŚ TUTAJ: STRONA GŁÓWNA  /  SERWIS KOMPUTEROWY  /  Instalacja systemu operacyjnego

Instalacja systemu operacyjnego

Instalacja systemu operacyjnego

Komputer przestał działać płynnie? Nagle spowolnił, zaczął się zacinać, samoczynnie wyłączać? Należy zauważyć, że system operacyjny, w szczególności Windows narażony jest na ataki wirusów, a także hakerów. Barierę ochronną stanowią programy antywirusowe, ale tylko do pewnego stopnia.

Reinstalacja systemu operacyjnego

Choć wydawać by się mogło, że odinstalowanie, a następnie ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego to czynność prosta, intuicyjna, którą wykonać można samemu w zaciszu domowym, w rzeczywistość jest zupełnie inaczej.

Specjaliści z serwisu komputerowego w ramach reinstalacji systemu operacyjnego, zgodnie z indywidualnymi uzgodnieniami z klientem, przeprowadzą także inne czynności, mające na celu przywrócenie prawidłowego działania komputera np. usuną złośliwe oprogramowanie, oczyszczą sprzęt.

Przebieg procedury instalacji systemu operacyjnego:

  • sprawdzenie stanu dysku: przyczyną nieprawidłowego działania komputera może być uszkodzenie powierzchni talerza dysku. W takim przypadku ponowne instalowane systemu nie przyniosłoby oczekiwanych efektów;
  • zgranie danych: tę czynność można wykonać również przed oddaniem komputera do serwisu. W przypadku pozostawienia danych na komputerze należy poinformować o tym serwisanta;
  • instalacja systemu operacyjnego – wybranego przez klienta;
  • instalacja sterowników, dzięki którym komputer będzie w pełni sprawny, a także wszystkich aktualizacji do danego systemu;
  • konfiguracja systemu,
  • defragmentacja partycji systemowej w przypadku dysków magnetycznych.

Wskazane czynności mają charakter przykładowy. Specjaliści zaproponują sposób przeprowadzenia naprawy komputera, po wcześniejszej diagnozie problemów.

Zalecane czynności po przeprowadzeniu reinstalacji systemu

Po wykonaniu reinstalacji systemu operacyjnego warto dodatkowo:

  • oczyścić układ chłodzenia,
  • zainstalować program antywirusowy,
  • zainstalować oprogramowanie na partycji innej niż systemowa.

Wszystkie te czynności wykonają za Ciebie nasi specjaliści. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub osobiście w siedzibie w Warszawie. Doradzimy, jakie modyfikacje należy wprowadzić, aby komputer zaczął działać szybciej i wydajniej. Zajmiemy się również usunięciem zbędnego oprogramowania. Na życzenie klientów rozbudowujemy i wymieniamy podzespoły. Działamy kompleksowo – staramy się dopasować komputer do indywidualnych wymagań użytkownika. Preferujemy rozwiązania nowoczesne i sprawdzone.

Wykwalifikowani
specjaliści

Szybkie terminy
realizacji

Atrakcyjne ceny
i rabaty

Gwarancja
na naprawę

INTERESUJE CIĘ NASZA OFERTA?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Jeśli interesuje Cie oferta naszej firmy, potrzebujesz pomocy przy komputerze, zadzwoń i umów się z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Telefon Siligan22 212 89 01

Mail Siligansklep@siligan.pl

Zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin sklepu Siligan.pl (obowiązkowe).

Administratorem Państwa danych osobowych jest SILIGAN sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Ruchliwa 22, 02-182 Warszawa.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdą Państwo na stronie Polityka Prywatności.