JESTEŚ TUTAJ: STRONA GŁÓWNA  /  SERWIS KOMPUTEROWY  /  Konserwacja oraz czyszczenie sprzętu

Konserwacja układu chłodzenia oraz czyszczenie sprzętu

Konserwacja układu chłodzenia oraz czyszczenie sprzętu

Jeśli laptop lub komputer zaczął wolniej działać, zawiesza się podczas pracy, samoczynnie wyłącza, a następnie przez dłuższą chwilę nie można go uruchomić, nie słychać wentylatora lub słychać go głośno, ale z otworów nie czuć nawiewu powietrza to sygnał, że nadszedł czas na czyszczenie sprzętu oraz konserwację układu chłodzenia. Obie czynności powinny być wykonywane systematycznie, co najmniej raz w roku. Efektem zanieczyszczenia laptopa oraz nieprawidłowej cyrkulacji powietrza jest przegrzanie elementów i doprowadzenie do awarii.

W jaki sposób należy dbać o układ chłodzenia w komputerze?

Producenci komputerów zalecają konserwację układu chłodzenia, a także czyszczenie sprzętu. W przypadku naprawy gwarancyjnej serwis może jej odmówić, jeśli zauważone zostaną zaniedbania w tym zakresie.

Prawidłowa konserwacja oraz czyszczenie komputera nie jest zadaniem prostym. Dobrym rozwiązaniem jest powierzenie przeprowadzenia tych czynności profesjonalistom.

W ramach naszych usług serwisowych oferujemy:

  • czyszczenie wnętrza komputera, klawiatury oraz obudowy,
  • wymianę past termoprzewodzących, a gdy zachodzi konieczność również termopadów,
  • sprawdzenie stanu wentylatora.

Regularne i systematyczne przeprowadzanie powyższych czynności pozwoli na zapobieżenie wzrostowi temperatury, a tym samym awarii sprzętu.

Przedłużenie żywotności komputera

Pozornie może się wydawać, że czyszczenie sprzętu i konserwacja układu chłodzenia to czynności błahe, które mają niewielki wpływ na działanie komputera. Jednak to właśnie brak odpowiedniej wentylacji prowadzi do wzrostu temperatury procesora, karty graficznej oraz innych elementów. Wpływa to bezpośrednio na wydajność urządzenia. Komputer zaczyna działać  wolniej, zacina się, wyłącza. Nie da się zaprzeczyć, że efektem zaniedbań może być skrócenie żywotności urządzenia.

Specjaliści z naszego warszawskiego serwisu zajmą się nie tylko konserwacją układu chłodzenia i oczyszczeniem komputera, ale również doradzą, w jaki sposób można usprawnić jego działanie.

Wykwalifikowani
specjaliści

Szybkie terminy
realizacji

Atrakcyjne ceny
i rabaty

Gwarancja
na naprawę

INTERESUJE CIĘ NASZA OFERTA?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Jeśli interesuje Cie oferta naszej firmy, potrzebujesz pomocy przy komputerze, zadzwoń i umów się z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Telefon Siligan22 212 89 01

Mail Siligansklep@siligan.pl

Zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin sklepu Siligan.pl (obowiązkowe).

Administratorem Państwa danych osobowych jest SILIGAN sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Ruchliwa 22, 02-182 Warszawa.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdą Państwo na stronie Polityka Prywatności.