JESTEŚ TUTAJ: STRONA GŁÓWNA  /  SKŁADANIE KOMPUTERÓW

Składanie komputerów

Obecnie w sklepach dostępny jest szeroki asortyment laptopów oraz komputerów. Nadal jednak składanie komputera jest bardzo popularne. Na to rozwiązanie decydują się głównie osoby, które wykorzystują sprzęt do pracy, gier i szukają bardziej wyspecjalizowanych i niezawodnych jednostek. Powszechnie przyjmuje się, że składanie komputera jest dużo droższe od zakupu gotowego urządzenia. Obecnie w tej materii bardzo wiele się zmieniło. Ceny sprzętów są porównywalne i uzależnione od wymagań użytkownika co do wydajności i jakości.

Zakup gotowego zestawu komputerowego czy składanie komputera?

Porównując oba rozwiązania, skupimy się na dwóch podstawowych kwestiach – wydajności oraz cenie.

Zakup gotowego zestawu komputerowego ma swoje wady i zalety. Podobnie jest ze składaniem komputera pc. Należy jednak zauważyć, że decydując się na złożenie sprzętu, możliwe jest stworzenie zestawu dopasowanego do potrzeb użytkownika. Natomiast w przypadku gotowych rozwiązań oferta nie jest tak elastyczna – rodzaj wykorzystanych podzespołów jest narzucony przez producenta.

Analizując stosunek wydajności do ceny to w przypadku komputerów na zamówienie, uzyskuje się większą wydajność, przy cenie zbliżonej do gotowego komputera stacjonarnego.

Natomiast w przypadku zakupu gotowego komputera praktycznie od razu można zacząć go używać. Najczęściej zainstalowany jest już system operacyjny, a intuicyjny kreator przeprowadza przez wszystkie kroki konfiguracji podczas pierwszego uruchomienia sprzętu.

Spersonalizowany komputer

Możliwość konfiguracji komputera pod indywidualne wymagania użytkownika to jedna z największych zalet składanych komputerów. Na wszystkie zakupione części udzielana jest gwarancja.

Jakie elementy są potrzebne do złożenia komputera?

 1. Obudowa o odpowiednim rozmiarze i wentylacji.
 2. Płyta główna z gniazdem dopasowanym do wybranego procesora.
 3. Karta graficzna.
 4. Pamięć RAM.
 5. Dysk twardy HDD lub/i SSD.
 6. Dodatkowe chłodzenie, jeśli procesor tego wymaga.
 7. Zasilacz o odpowiedniej mocy.

Dużą zaletą przy składaniu komputerów w naszej firmie jest możliwość wykorzystania posiadanych części, pochodzących np. z poprzedniego modelu lub zakupionych w innym sklepie. To duża oszczędność. Należy jednak mieć na względzie, że nie wszystkie serwisy posiadają tak elastyczną ofertę. Część z nich wykorzystuje wyłącznie części od ściśle określonych dostawców.

Pomoc profesjonalisty przy wyborze podzespołów

Poszukujesz komputera, który będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb? Zapraszamy do osobistego kontaktu w naszej siedzibie w Warszawie. Specjaliści pomogą w stworzeniu komputera na zamówienie spełniającego Twoje oczekiwania. Doradzą, omówią możliwe konfiguracje oraz podpowiedzą, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Jeśli posiadasz już część elementów zakupionych w innym sklepie lub wymontowanych z poprzedniego komputera koniecznie weź je ze sobą. Stawiamy sobie za cel stworzenie komputera szytego na miarę Twoich potrzeb.

Zindywidualizowana i dopasowana oferta – nasze atuty

 • proponujemy rozwiązania zgodne z wymaganiami użytkownika, uwzględniamy możliwości finansowe;
 • mamy wieloletnie doświadczenie na rynku. Cały czas poszerzamy wiedzę, wykorzystując przy składaniu sprzętu nowoczesne technologie i innowacje;
 • jesteśmy elastyczni. Podczas tworzenia zestawu komputerowego używamy także części już posiadanych, np. wymontowanych z poprzedniego komputera, jeśli są wydajne oraz kompatybilne;
 • pracujemy wyłącznie z wykorzystaniem podzespołów wydajnych, o wysokiej jakości,
 • przygotowujemy sprzęt ze środowiskiem systemowym, przed wydaniem komputera klientowi przeprowadzamy szereg testów;
 • wyjaśniamy klientom wszelkie wątpliwości. Jesteśmy dyspozycyjni, przez cały proces składania sprzętu udzielamy wskazówek i rad,
 • zajmujemy się tworzeniem komputera od początku oraz modernizacją posiadanego zestawu,
 • przygotowane przez nas urządzenie jest wydajne, niezawodne i spersonalizowane;
 • doradzamy przy doborze akcesoriów np. myszki, klawiatury, monitora.

POTRZEBNY NOWY KOMPUTER?

Wybierz ofertę Siligan i stwórz komputer idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań. Skorzystaj z naszego formularza, który pomoże nam określić specyfikację Twojego nowego sprzętu.

Wykwalifikowani
specjaliści

Szybkie terminy
realizacji

Atrakcyjne ceny
i rabaty

Gwarancja
na sprzęt

INTERESUJE CIĘ NASZA OFERTA?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Jeśli interesuje Cie oferta naszej firmy, jesteś w trakcie kupna komputera do domu lub firmy, zadzwoń i umów się z naszymi specjalistami. Nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Telefon Siligan22 212 89 00

Mail Siligansklep@siligan.pl

Zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin sklepu Siligan.pl (obowiązkowe).

Administratorem Państwa danych osobowych jest SILIGAN sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Ruchliwa 22, 02-182 Warszawa.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdą Państwo na stronie Polityka Prywatności.